תאונת עבודה ימי מחלה

תאונת עבודה ימי מחלה

כשעובד נעדר מעבודתו בעקבות פציעה ופגיעה בתאונת עבודה נשאלת השאלה האם תאונת עבודה יורד מימי מחלה או לא? ניצול ימי מחלה לאחר תאונת עבודה לא יחושבו לו מתוך סך הצבירה שהוא זכאי לה בהתאם להסכם במקום עבודתו אלה יחושבו וישולמו על ידי ביטוח לאומי או לעתים על ידי מבטחים נוספים במידה והעובד היה מבוטח בהם. כדי שתשלום ימי מחלה תאונת עבודה יבוצע כראוי עליו למלא טופס ב.ל 250 אצל המעסיק ולשלוח לביטוח לאומי לאחר שהוציא טופס אישור מחלה עקב תאונת עבודה על ידי רופא הקופה שבה הוא מטופל, לאחר שיקבל ימי מחלה תאונת עבודה בטופס תעודה ראשונית לנפגע עבודה. ביצוע תשלום ימי מחלה תאונת עבודה מתבצע ישירות לעובד ברוב מקומות העבודה ואת הפיצוי בעבור תשלום דמי מחלה תאונת עבודה המעסיק מקבל מביטוח לאומי, תשלום ימי מחלה עקב תאונת עבודה משולמים מהיום הראשון לקרות המקרה עד לתשעים ימים לאחר מכן.

שוני בין ימי מחלה רגילים למי מחלה תאונת עבודה

השוני הקיים בין ימי מחלה רגילים כתוצאה מאי כושר עבודה סביר לבין תאונת עבודה ימי מחלה הנלווים להם הוא בשני מובנים האחד צורת התשלום והשני מי משלם את פיצוי ימי מחלה עקב תאונת עבודה? לאחר מילוי הטפסים המתאימים שנשלחים ברוב המקרים על ידי המעסיק למשרדי ביטוח לאומי, העובד מקבל את שכרו כרגיל מהיום הראשון לכאורה, התשלום על ימי מחלה תאונת עבודה משולמים ישירות למעסיק בדרך כלל במקומות גדולים ומסודרים כדי לחסוך בבירוקרטיה של העובד מול ביטוח לאומי. בימי מחלה שלא כתוצאה מתאונת עבודה התשלום נעשה על ידי המעסיק וביטוח לאומי אינו צד בעניין.

האם תאונת עבודה יורד מימי מחלה?

אחד החששות של עובד כאשר הוא מתלבט האם לתבוע תשלום ימי מחלה תאונת עבודה, הוא מתלבט האם תאונת עבודה יורד מימי מחלה? בתאונת עבודה ימי מחלה משולמים מהיום הראשון על ידי ביטוח לאומי ועד ל90 ימים לאחר מכן לכן ימי מחלה תאונת עבודה אינם יורדים מימי מחלה. ישנם מקרים שבהם עקב תאונת העבודה ניתן חופש מחלה תאונת עבודה שבו הנפגע במקביל צריך לפנות לטיפולים מעבר למנוחה ותרופות משככות, מקרים אלה ניצול ימי מחלה לאחר תאונת עבודה מביאים לכך שיש לערב חברות ביטוח או ערכאות משפטיות כדי להביא לפיצוי נוסף על אובדן ההשתכרות של העובד בתוספת לימי המחלה שישולמו בעתיד על ידי הביטוח לאומי.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן