עזרה ראשונה במקום העבודה

עזרה ראשונה במקום העבודה

מרבית מהיום יום שלנו אנו מבלים במקומות העבודה שלנו, וקורים מקרים גם מצערים לפעמים, אשר אחד העובדים או אמיתים לעבודה נפגעים או נפצעים בדרגות קושי שונות. כאשר קורה מקרה מצער אשר דורש טיפול רפואי דחוף חייבים לדעת לתפקד במהירות ובצורה יעילה ושקולה.

מהי עזרה ראשונה במקום העבודה?

עזרה ראשונה במקום העבודה היא חלק חשוב מתוך אחריות המעסיק לבטיחות ולבריאות העובדים. עזרה ראשונה זהו הליך בו אדם מוסמך רשאי להעניק טיפול ראשוני מציל חיים או לטפל בפציעה קלה יותר תוך כידי הבנה וניסיון בטיפול ראשוני.

חשיבותה של עזרה ראשונה במקום העבודה

ישנם מקומות עבודה בהם הפציעות עלולות להיות מאוד קשות ומורכבות וישנם מקומות עבודה בהם הפגיעה יכולה להיות קלה אשר אינה דורשת טיפול מורכב. יחד עם זאת ישנו גם חוק האומר שחובת המעסיק: לפי פקודת הבטיחות בעבודה, מעסיק שיש לו מעל 50 עובדים חייב לדאוג שיהיה במקום עבודה אדם מאומן בעזרה ראשונה. גם אם ישנו עובד אשר בעבר היה מוסמך במתן עזרה ראשונה , יכול לעבור רק קורס עזרה ראשונה 22 שעות ולא חייב לעבור את כל ההליך מתחילתו.

איך ניתן להעניק עזרה ראשונה במקום העבודה?

מתן עזרה ראשונה במקום העבודה מאוד חשוב ואף עלול להיות קריטי, לכן ניתן להעניק טיפול ראשוני בכמה דרכים:

  • הדרכת עובדים– מעסיקים רבים מבינים את גודל האחריות, לכן הם שולחים את העובדים שלהם לקבל קורס עזרה ראשונה בהיקפים שונים למקרים בהם חלילה יצטרכו להתמודד עם אירוע לבבי או נשימתי או כל אירוע מסכן חיים אחר.
  • ניתן להיעזר בערכת עזרה ראשונה אשר חייבת להיות נגישה בכל מקום עבודה כולל מוניטור אחייה.
  • לאחר מתן טיפול ראשוני וקריטי חייבים להזעיק כוחות עזרה דחופה ומקצועית במקרה של סכנת חיים ולהיצמד להנחיות של אנשי צוות מוסמכים במתן טיפול רפואי מוסמך.

אין לדעת היכן תפגוש אתכם הסכנה או צורך בסיוע, לכן מומלץ להיות מוכנים לכל תרחיש בין אם זה תאונת עבודה או מצב שבו העובד לא מרגיש טוב ולרכוש כלים חיוניים המצילים חיים ואין זה משנה אם מדובר באדם קטן או באדם בוגר ומבוגר.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן