נכות כללית קצבה

נכות כללית קצבה

לפני שנגשים לוועדות רפואיות בבקשה להכרה בנכות כללית 100% בביטוח לאומי, ניתן להיעזר לעתים קרובות בעמותות ללא תשלום היכולות לבצע יעוץ והכוון בקשר לתביעה של כל אדם הבא לדרוש תשלום חודשי עבור נכות כללית קצבה אשר מגיעה לו במקביל להגשת טפסים לוועדה הרפואית של ביטוח לאומי, עצם הייעוץ של העמותות או עזרה פרטית על ידי עורכי דין וחברות המתמחים בנושא יכולה להוסיף ולעזור בקביעת נכות כללית גובה הקצבה.

מה גובה קצבת נכות כללית?

כדי לענות על השאלה מה גובה קצבת נכות כללית? יש לבדוק טוב את הנהלים עבור קבלת כל נכות כזו או אחרת בביטוח לאומי, ישנם קריטריונים שונים התחלתיים כגון גיל המבקש או המבקשת, אם יש תעודת תושב לדורש? האם יש הכנסות מעבודה? דרגת אי כושר רפואי שלבסוף נקבעת בתוספת המסמכים המצורפים לתביעה בביטוח לאומי לנכות כללית קצבה חודשית שתינתן.

בנוגע לנכות כללית גובה קצבה כיום יכול להיות בין 3,300-4,300 ₪ מקסימלי למי שאין ביכולתו לבצע שום תפקיד, בטוח לאומי קצבת נכות כללית נקבעת לפי המצב שנתון לאחר קביעת הוועדה הרפואית בהתאם לאישורים המובאים בפניה על ידי התובע או בא כוחו, ניתן  לקבל תוספת מזערית לעתים במידה שיש נתמכים על ידי התובע כגון ילדים עד גיל 24 החיים יחדיו בבית. ישנה את עמותת יד מכוונת אשר עוזרת לתובעים בכל האדמיניסטרציה מול ביטוח לאומי וכן חברות רבות המתמחות בייעוץ ובעזרה בהכנת התיק הרפואי להגשה של התובע מול הוועדה והם במידה רבה לעתים עוזרים מול ביטוח לאומי קצבת נכות כללית בקיצור הליכים וזירוזם גם.

הליכים מול ביטוח לאומי קצבת נכות כללית

כדי שההליכים בביטוח לאומי לגובה קצבת נכות כללית יהיו מושלמים יש לעבור וועדות רפואיות של ביטוח לאומי, יש להצטייד מראש עם האישורים הרלוונטיים מרופא ממוחה מטעם התובע, נכות כללית גובה קצבה נקבע בעבור מי שאינו יכול לעבוד או שיכולת עבודתו פחתה בעקבות מצבו הרפואי ב75 עד 100 אחוז.

נכות כללית גובה הקצבה החודשית בממוצע מביטוח לאומי הוא 3,321 שקלים, הסכום יינתן כקצבה חודשית לאחר שאושרה התביעה מול הוועדה הרפואית לאחר הגשת כל המסמכים, המסקנות יועברו לפקיד ביטוח לאומי קצבת נכות כללית לאשרו, הקצבה תופקד בדרך כלל לחשבון הנכה בבנק מידי חודש בחודשו.כל הליך בקשת נכות כללית וקביעת גובה קצבה נכות כללית יכול להיות מתיש ויש להיעזר בסבלנות רבה בהליך זה.     

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן