תביעת נכות ביטוח לאומי

תביעת נכות ביטוח לאומי

אזרח ישראלי שאינו יכול להשתכר זכאי להגשת תביעת נכות ביטוח לאומי, קצבת הנכות משולמת על ידי ביטוח לאומי למי שאינו יכול לעבוד או שיכולתו לעבוד פחתה בגלל מצבו הבריאותי, אנשים עם נכות זכאים לשיקום מקצועי על ידי הביטוח לאומי.

ביטוח לאומי תביעת נכות

תושב ישראלי מגיל 18 ועד גיל פרישה שאינו יכול עבוד או שהכנסתו פחותה מ60% מהשכר הממוצע במשק ושנקבעו לו 60% ומעלה נכות ודרגת אי כושר עבודה של 60% ומעלה זכאי לקצבת נכות המשולמת על ידי ביטוח לאומי תביעת נכות כללית, לשם כך יש למלא טפסי תביעת נכות ביטוח לאומי ולצרף מסמכים רפואיים ומסמכים המעידים על ההכנסה שהייתה בתקופה של 15 חודשים קודמים, ניתן להגיש מסמכי תביעה לנכות כללית ביטוח לאומי בצורה מקוונת, לשלוח בפקס, בדואר או בתיבה בסניף הביטוח לאומי.

הגשת תביעה לביטוח לאומי נכות אפשר לבצע באופן עצמאי או להיעזר בחברות המתמחות בהגשת תביעת נכות ביטוח לאומי.

תביעה לקביעת דרגת נכות כללית

לאחר הגשת תביעת נכות כללית ביטוח לאומי יזמן אתכם לוועדה רפואית בה יושבים רופאים הרלוונטיים לנכות אשר יקבעו את אחוזי הנכות המשוקללים בהתאם לספר מבחנים שבתקנות ביטוח לאומי תביעה לנכות כללית, הרופאים יבדקו את הסיכומים הרפואיים והטיפולים שקבלתם על ידי הרופאים שטיפלו בכם.  

לאחר קביעת אחוזי נכות פקיד ביטוח לאומי תביעת נכות יקבע דרגת אי כושר השתכרות.

טיפים חשובים לתביעת נכות ביטוח לאומי

יש להכין ולהגיש את כל הטפסים הרפואיים לפני הוועדה של ביטוח לאומי תביעת נכות, חשוב להיפגש עם רופאים מומחים שיפרטו את סיבת הנכות והמחלה, חשוב לשמור את כל המסמכים הרפואיים ואת כל החשבונות על ההוצאות הקשורות ולסדר אותם בתיק לפי מחלה או לפי סדר כרונולוגי כדי שיוגשו בצורה מסודרת וברורה לוועדת ביטוח לאומי תביעת נכות, הרופאים בוועדה לא אמורים לאבחן את המחלה או את הנכות אלא הם בוחנים את המסמכים ולפיהם הם קובעים את אחוזי הנכות. מכוון שהועדה לא מקדישה הרבה זמן לכל מטופל חשוב להתכונן לשיחה מראש להכין ולהסביר את כל התופעות ואפילו הקטנות ביותר  בדף מפורט אשר ניתן אפילו להגיש אותו לוועדה מסיבה זו כדאי להגיע בזמן שנקבע ולא לאחר. 

ניתן להגיש ערעור על החלטת וועדת ביטוח לאומי תביעה לנכות כללית תוך 60 יום.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן