קורס מגיש עזרה ראשונה

Emergency medical service

רבים מתושבי ישראל מבינים את החשיבות הגדולה של ידע בנושא עזרה ראשונה. זהו צורך אקוטי שעשוי לסייע במצבים רבים שהאדם נקלע אליהם, ברחוב, בבית, בארץ או בחו"ל.

קורסים של מגישי עזרה ראשונה

לאור זאת מתקיימים קורסים רבים בנושא קורס מגיש עזרה ראשונה במסגרות שונות, בבתי הספר במסגרת שעות הלימודים, לימודי אחר הצהרים להעשרה בבתי ספר, מתנ"סים ומוסדות ציבוריים נוספים. בנוסף לכך מקומות עבודה רבים מעוניינים שהעובדים שלהם יהיו בעלי ידע בנושא קריטי זה ולכן הם דואגים שמדריך מקצועי יעביר במסגרת שעות העבודה קורס מסוג זה, שבו משתתפים כל העובדים.

קורס עזרה ראשונה on line

אחת האופציות החדשות והנוחות ביותר היא קורס מגיש עזרה ראשונה שמתרחש ברשת. מי שנרשם לקורס זה יכול ללמוד בשעות הפנאי הנוחות לו. קיימים מערכי שיעור מרתקים ומסקרנים והוא לומד אותם בזה אחר זה כדי לקלוט את כל המידע. בתום הקורס הוא מגיע לכמה מפגשים מעשיים כדי להשלים את החומר התיאורטי הרב שנלמד.

תחומי הלמידה בקורס

תחום עזרה ראשונה הוא נרחב מאד ולומדים בו על פי הסדר תחומים רבים, מהכרה יסודית של גוף האדם והתפקידים של כל אחד מהם. לאחר מכן מתקיימת למידה על טיפול במצבים שונים, כמו לדוגמה שאיפה של חפץ זר על ידי ילדים, קשיי נשימה, פצעים שונים, טיפול בכוויות, הכשה של נחשים או עקרבים ארסיים ועוד.

בנוסף לכך, טיפול בפצועים מתאונות דרכים בדרגות שונות של פציעה, הטיפול האקוטי בהם, הקריאה לגורמי החירום והצלת פצועים גם מפיגועים שמתרחשים במקומות שונים בארץ ובעולם.

טיפול באירועי לב ושבץ מוחי

במסגרת קורס מגיש עזרה ראשונה למתקדמים, לומדים את כל מה שקשור לאירועים לבביים ואירועי שבץ מוחי. הסיבה לכך היא שבמקרים הללו כל דקה היא קריטית ולכן הטיפול הנקודתי, תוך מתן עירוי נכון, שימוש במכשור ייעודי כמו דפיברילטור הוא מציל חיים.

לאחר הלמידה, משתתפי הקורס מודעים לחשיבות הביצוע המיידי ולכן הם לומדים זאת באופן ברור ביותר ותוך התנסות כדי לסייע לאזרחים באופן בהול בעת הצורך.

אולי תאהבו גם

Human Rights

עורך דין ייפוי כח

משרד המשפטים הפיק מסמך חדש הנקרא ייפוי כוח מתמשך. עורכי דין בעלי הכשרה משפטית שמעוניינים

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן