ציוד רפואי – המכשירים הרפואיים החדשניים המובילים ב-2022

Medical center

כשבוחנים את הסטטיסטיקה מגלים כי 75% מהסטארט-אפים שיוצרים ציוד רפואי, בכלל לא מגיעים לשוק. אז השאלה היא מה גורם ל-25% מהם להצליח?

ציוד רפואי חדשני מביא לעתים קרובות לשינויים מדהימים בשוק, ומשפרים באופן דרמטי את איכות חייהם של מטופלים. עם זאת, מחזור הפיתוח של מוצר רפואי חדשני יכול להימשך גם כ-7 שנים עד שהוא מגיע לשלב המסחרי.

רשימה של סטארט-אפים של מכשירים רפואיים

הנה כמה מהסטארט-אפים המרשימים בתחום הציוד הרפואי, שנמצאים ברמות שונות במסע שלהם אל שוק הציוד הרפואי.

  1. Synchron – ממשק מחשב מוח

חברת Synchron מפתחת מחשב מוח שניתן להשתיל במלואו, על מנת לשחזר עצמאות תפקודית בקרב חולים עם שיתוק. ממשק המוח מושתל ללא ניתוח מוח פתוח, ומאפשר למטופלים לשפר את התקשורת ולבצע מטלות יומיומיות.

  • BiVacor – לב מלאכותי עמיד

חברת BiVacor מפתחת לב אנושי מלאכותי שיוכל להחזיק מעמד יותר מעשר שנים. מכשיר רפואי חדשני זה משתמש בריחוף מגנטי אקטיבי, ובחלק נע בודד אחד בלבד, המאפשר את העמידות שלו. בהשוואה למכשירים אחרים בשוק, לב מלאכותי זה פועל על בסיס משאבה סיבובית ולא על ממברנות גמישות ושסתומים מכניים.

  • TytoCare – אבחון ביתי

מכשיר ה-Tyto, שמפעילה גם קופת חולים, מסוגל לאסוף נתונים על התסמינים של המטופל, ועל סמך זה להמליץ על ביצוע בדיקות רפואיות. תוצאות הבדיקות הללו מועברות לרופא המשפחה, שיכול לרשום תרופות או להמליץ על טיפול.

  • InsighTec – ׳ניתוח׳ ללא חתכים

חברת InsighTec מפתחת מכשירי אולטרסאונד שמיועדים לניתוחים אקוסטיים מונחי תמונה. המכשירים נועדו לשמש חלופה לניתוח הקלסי. אולטרסאונד ממוקד רב עוצמה מייצר די חום כדי להתכוונן לרקמות בתוך הגוף ולהשפיע עליהן, מבלי לבצע שום חתך. המכשיר מאפשר למנתח להשתמש בעמדת מחשב ועכבר, במקום באזמל המנתחים.

  • ReperioHealth – אבחון ביתי

חברת ReperioHealth מספקת ערכה לבדיקות בריאות המאפשרת למטופל לעקוב אחר מצבו הבריאותי. ערכה זו בודקת ממדים ביומטריים חיוניים כמו לחץ דם, כולסטרול או דופק במנוחה. כלי אבחוני זה מאפשר למטופל לבצע בדיקות בריאות בסיסיות בביתו, ועל בסיסן לקבל המלצה על הצורך להגיע לרופא.

  • CMRSurgical – רובוט כירורגי

חברת CMRSurgical מייצרת רובוט כירורגי, רובוט עם גישה ניתוחית מינימלית, המתמקד בפעולות הדורשות רמת דיוק גבוהה. הרובוט מסוגל לאסוף נתונים באופן ריצוף במהלך הניתוח, ובכך ליצור אמת מידה לניתוחים, להכשרת מנתחים ולביצועים.

  • ZygoFix – שתלים בעמוד השדרה

חברת ZygoFix מפתחת שתל מיניאטורי כדי לאחות ולייצב את עמוד השדרה ללא ברגים. המכשיר הרפואי נקרא zLOCK והוא מעוצב באופן ייחודי כך שיוכל להתאים את עצמו לגיאומטריה הטבעית של המפרק ובכך לספק יציבות. ה- zLOCK עשוי מטיטניום קשוח עם מרקם נקבובי, והוא מציע פולשנות מינימלית הנדרשת להנחת השתל.

  • Hemotune – טיהור דם מגנטי

חברת Hemotune משלבת ביו רפואה עם ננוטכנולוגיה, לבניית מכשיר רפואי לטיהור הדם. המכשיר פועל על בסיס חרוזים מגנטיים זערורים, הלוכדים חומרים מחוללי מחלות בזרם הדם. המכשיר יכול להחזיר את האיזון החיסוני במצב של septic shock, ולשפר את מצבו של המטופל.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן