פטור ממס הכנסה לנפגעי אירוע מוחי

Senior woman with chest pain suffering from heart attack during jogging

מי שעבר אירוע מוחי מגיע לו פטור ממס הכנסה לנפגעי אירוע מוחי בקריטריונים מסוימים. כדי לבצע מיצוי זכויות וניצול מלוא ההטבות, על החולה או בני משפחתו לטפל בנושאים הבירוקרטיים הקשורים בכך.

קבלת שיעור נכות מהמוסד לביטוח לאומי

על מי שמבקש לקבל דרגת נכות לתאם מועד להגעה לוועדה רפואית בתחום המחלה שלו. חברי וועדה זו בוחנים את מצבו הגופני של כל אדם ספציפי, מעיינים במסמכים ובחוות הדעת של הרופאים. בתום המפגש חברי הוועדה קובעים לכל אדם את שיעור הנכות המגיע לו.

כדי לקבל פטור ממס הכנסה לנפגעי אירוע מוחי על האדם להיות בעל שיעור של מאה אחוז אחוזי נכות בשל האירוע המוחי או בשל מחלות אחרות כך שסך כל הנכות שאושרה לו היא מאה אחוז, אך הדרישה היא שיהיה מינימום של % 25 עבור אחד הליקויים. עקרת בית מקבל במקסימום חמישים אחוז בלבד.

מכיוון שברוב המקרים כל אדם מבצע שיקום לאחר אירוע מוחי, הוועדה קובעת אם מדובר בשיעור נכות שהוא קבוע לכל ימי חייו של המבוטח, או לחלופין מדובר בנכות זמנית.

הפטור מתשלום מס הכנסה לנפגעי אירוע מוחי

רוב השכירים וגם העצמאים במשק משלמים בכל שנה סכומי כסף נאים למס הכנסה שהם נגזרת מההכנסות שלהם. מי שמקבל נכות בשיעור % 100 אינו אמור לשלם מנקודת זמן זו מס כלל. יש מקרים שהנכות מחושבת מיום הכנת האישור אך ברוב המקרים האישור תקף מהיום שבו קרה האירוע מוחי, כיוון שמיום זה החלו הבעיות וההוצאות הגדולות של המטופל.

הגשת דוחות אישיים למס הכנסה

כל אדם יכול באמצעות האישור על פטור ממס הכנסה לנפגעי אירוע מוחי להגיש דוחות אישיים רטרואקטיבית לשש שנים. לכל שנה מגישים דוח נפרד ובזכות האישור מקבלים בחזרה את כל המס ששולם.

זוהי הטבה חשובה מאד שכדאי מאד לנצל אותה כיוון שמדובר בסכומי כסף גדולים מאד שמסייעים מאד לחולים, לאור ההוצאות הרבות והלא מתוכננות שנופלות עליהם.

אופן הגשת הדוחות לרשות המיסים

מדובר בתחום שהוא מאד מקצועי ולכן חשוב לפנות לרואה חשבון או לאדם שעוסק בתחום זה באופן קבוע. הוא יעביר הנחיות ללקוח לאילו מסמכים הוא זקוק עבור כל שנת מס, כדי להסדיר נושא זה. מכיוון ומדובר בבירוקרטיה גדולה מול מס הכנסה אנו ממליצים לפנות לחברה למימוש זכויות רפואיות כדי להקל על התהליך.

  • אם מדובר באדם עצמאי או שכיר שהגיש דוחות אישיים בעבר עבור השנים הללו, מגישים דוח מתקן לאור קבלת פטור ממס הכנסה, כדי לקבל את כל הכסף בחזרה.
  • אם מדובר בשכיר שלא הגיש דוחות, יהיה עליו להעביר מסמכים כמו לדוגמה:
    • דוחות 106 של כל אחד מבני הזוג לכל אחת מהשנים הרלוונטיות.
    • אישורים מקופות הקמל, קופות הפנסיה, ביטוחי חיים ועוד.

רואה החשבון יקלוט את הנתונים, יבצע סימולציה ובהתאם לכך יגיש את הדוחות לרשות המיסים. לאחר הצלבה ובדיקת המידע, אם הכול תקין ההחזר יועבר לחשבון הבנק של הלקוח.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן