פטור ממס הכנסה לחולי פוסט טראומה

Female PTSD Patient Talking with Psychotherapist.

חולי פוסט טראומה נכללים בין חולי הנפש שעל פי מצבם הם זכאים לקבל הכרה כנכים ובעקבות הכרה זו יקבלו שלל זכויות כגון פטור ממס הכנסה לחולי פוסט טראומה PTSD.

הכרה כנכה פוסט טראומה

מי שסובל מבעיה פוסט טראומטית שנובעת מסיבות שונות כמו חרדת נטישה, חוסר תפקוד, טיפול תרופתי ועוד. יכול להגיש תביעה לקצבת נכות למוסד לביטוח לאומי וזאת בהתאם לקשיים האישיים שלו בשל הבעיה הנפשית שממנה הוא סובל. בעקבות בקשה זו יזומן אדם זה לוועדה רפואית, שתבחן באופן מעמיק את מצבו על פי המסמכים הרפואיים וחוות הדעת של הפסיכיאטר שמטפל בו.

בהתאם למסקנות של הרופאים בוועדה, ייקבע לאדם זה שיעור הנכות. לעיתים האחוזים תואמים את נושא הפוסט טראומה ולעיתים זהו שקלול של כמה בעיות שמהן הוא סובל.

אם נקבע שאחוז הנכות הוא מאה אחוז לצמיתות, זכאי האדם שסובל מפוסט טראומה לקצבת נכות חודשית  לכל חייו ובנוסף לכך הוא מקבל אישור לקבלת פטור ממס הכנסה לחולי פוסט טראומה.

הגשת דוחות אישיים למס הכנסה

עצמאים מגישים בכל שנה דוחות אישיים למס הכנסה באמצעות רואה החשבון שלהם. שכירים משלמים את המס על פי שיעורי המס שתואמים את השכר שלהם, חלקם מגישים מס הכנסה אם יש להם החזר מס ואחרים לא מגישים דוחות.

אישור על פטור ממס הכנסה לחולי פוסט טראומה מאפשר להם להגיש דוחות אישיים חדשים או מתוקנים למס הכנסה, עבור שש שנים אחורה וזאת בהתאם למועד שבו האישור קיבל תוקף כיוון שלעיתים הוא ניתן עם תאריך רטרואקטיבי.

כאשר מגישים את הדוחות הללו בצירוף האישור הרשמי של פטור ממס הכנסה לחולי פוסט טראומה יקבל כל לקוח בחזרה את מלוא הכספים ששילם לטובת מס הכנסה בשש השנים האחרונות, הן השכירים והן העצמאים. ברוב המקרים מדובר בסכומי כסף גבוהים ולכן כל אדם מבצע הליך זה.

דוחות אישיים מתוקנים לעצמאים ושכירים שהגישו דוחות לשנים הללו

מכיוון שהעצמאים הגישו דוחות לאורך כל השנים הללו כך שמופיע בהם מלוא המידע הפיננסי על ההכנסות שלהם ושל בני זוגם, רואה החשבון מגיש עבורם דוח מתוקן. דוח זה כולל את תוספת האישור על פטור ממס הכנסה לחולי פוסט טראומה, תוך העברת תחשיב חדש על פי הסימולציה, מהו סכום המס ששולם בכל שנה בנפרד ומהו סך המס שמגיע בחזרה. בדרך זו הוא מגיש שש דוחות ואם על פי הצלבות המידע התחשיב הוא נכון, יקבל הלקוח את סכום המס לחשבון הבנק שלו.

דוחות אישיים לשכירים

שכירים שלא הגישו דוחות אישיים למס הכנסה בשנים הללו, יכינו את כל המידע על ההכנסות של שני בני הזוג בכל אחת מהשנים הללו בכל מקומות העבודה, אישורים על קבלת דמי לידה, דמי אבטלה והכנסות נוספות. כמו כן אישורים על ההוצאות המוכרות והאישור על הפטור. לאחר קליטת הנתונים גם הם יקבלו החזר של מלוא המס.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן