ערכת עזרה ראשונה

ערכת עזרה ראשונה

אי אפשר לחזות מתי נזדקק לה, אך ערכת עזרה ראשונה היא חובה בכל מקום עבודה ובכל בית עסק כדי לאפשר טיפול ראשוני לכל פציעה אשר תהיה. פעמים רבות יש השוכחים או מזלזלים בחשיבותה של הערכה למתן עזרה ראשונה במקום העבודה עד שלא קורה אסון. במקרים כאלו פעמים רבות ניתן היה לטפל בפגיעה במיידי ובאופן סטרילי ובטוח ללא הזמנת צוותים רפואיים או אפילו להציל חיים במקרים של פציעות חמורות!

ברוב מקומות העבודה חובה לבצע קורס ריענון עזרה ראשונה על מנת להגיש עזרה ראשונה, אם כי חשוב לציין שגם מי שאינו עבר את הקורס יכול להשתמש באביזרים ובתרופות שמכילה הערכה. על פי תקנות הבטיחות בעבודה, ערכת עזרה ראשונה חייבת להימצא בהישג יד בכל מקום עבודה. תכולתו חייבת לכלול כמויות כמספר העובדים הנמצאים בעסק. בכל בית עסק חובה למנות אדם שיהיה אחראי על ערכת העזרה הראשונה על מנת לוודא שכל התרופות בתוקף ולוודא שיש מספיק תחבושות , חסמים, פדים וכו'.

מה היא מכילה?

ערכת עזרה ראשונה מכילה לרוב את הדברים הבאים:

-תחבושות בד בגדלים שונים

-חוסם עורקים

-משולש בד

-פלסטרים שונים

-פדי גזה סטריליים

-מסכות כיס להנשמה

-משחת ונוזל פולידין

-מספריים

-תחבושות לכוויות וחתכים

-כדורים להרגעת כאבים

-כפפות חד פעמיות

-תמיסת סביעור

-פנס ראש

-כלודין 100 מ"ל

-פלסטריות

יש לקחת בחשבון שכמויות התכולה בכל ערכת עזרה ראשונה תלויה בכמות האנשים ובהתאם לאופי מקום העבודה.

קורס ריענון עזרה ראשונה במקומות עבודה

מנהגי מוניות ועד למורות וגננות, רוב מקומות העבודה מחייבים לבצע קורס ריענון עזרה ראשונה.

על פי התקנות יש לבצע ריענון לכלל העובדים לפחות פעם בשנה. הקורס מתבצע  בהתאם לדרישות חברות הביטוח ותקנים ללימוד מקיף לביצוע פעולות עזרה ראשונה בזמני חירום אשר עלולים להתרחש במקום העבודה.

דפיברילטור

על פי החוק, החל משנת 2007, כל מקום ציבורי  המכיל למעלה מ-500 איש מחויב להחזיק דפיברילטור. כחלק מאמצעי הזהירות, גם מקומות תעסוקה רבים מתקינים דפיברילטור בבית העסק. הדפיברילטור הוא מכשיר הפועל באופן אוטומטי למתן שוק חשמלי ישירות ללב דרך בית החזה במקרים של דום לב או הפרעות קצב וגורם ללב לחזור לפעילות תקינה. הימצאו של מכשיר כזה יכולה להציל חיים מפני שאירועים לבביים מצריכים טיפול מידי.

חיסכון קטן עלול לעלות ביוקר

כדי לא להיקלע לסיטואציות מסכנות חיים ללא היכולת לבצע טיפולים מצילי חיים, מומלץ לרכוש ערכה בסיסית לעזרה ראשונה ולבצע קורס/ריענון עזרה ראשונה לכל העובדים במקום העבודה/הארגון. במידה ומקום העבודה כרוך במאמץ פיזי או נמצא במקום ציבורי הומה חובה לרכוש גם מכשיר החייאה דפיברילטור ולהחזיקו המקום בולט כדי שכל עובדי הארגון יוכלו לגשת אליו במהירות בשעת הצורך.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן