מחלת מקצוע אלרגיה לאבק

Asthma problems

אזרחים רבים בכל הגילאים בישראל סובלים מבעיה של אלרגיה לקרדית אבק. התופעה הזו מתרחשת בבית או כתוצאה מחשיפה ממושכת לאבק במסגרת עבודה או אצל חיילים שמתגייסים לצבא. הרגישות לאבק יוצרת מוגבלויות מסוימות וגם השלכות רפואיות שונות על אורך חיי האדם. במקרים בהם במסגרת עבודה וחשיפה לאבק נוצרת אלרגיה בגוף ניתן לתבוע את ביטוח לאומי בגין מחלת מקצוע אלרגיה לאבק, ניתן לקבל פיצוי כספי ובמקרים חמורים יותר אף קצבה חודשית קבועה.

הכרה בבעיה הרפואית כמחלת מקצוע

כדי לזכות בהטבות ולמצות את מלוא הזכויות, חייב העובד להוכיח כי מדובר במחלת מקצוע אשר קשורה לסוג העבודה שלו ושזוהי תופעה שהחלה רק בעת תחילת עבודה. עובדים רבים בתחומים שונים כגון: עובדי בניין, סלילת כבישים, טקסטיל, עבודה עם בע"ח וכמובן שיש עוד תחומי עיסוק יכולים להגדיל ולהגביר עם השנים את הנושא של מחלקת מקצוע אלרגיה לאבק.

לשם ההכרה בביטוח לאומי יש להכין תיק רפואי מסודר עם חוות דעת של רופאים מומחים. מומלץ להתסתייע בעורכי דין או בחברות למימוש זכויות רפואיות בכדי למצות את מלוא הזכויות המגיעות לנפגע.

ועדות של המוסד לביטוח לאומי

תפקידן של הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי הוא לתהות על קנקנן של הבעיות הרפואיות של כל מי שמגיש בקשה לתביעת נכות בעקבות מצבו הרפואי. חברי הוועדה בוחנים את המסמכים הרלוונטיים שמביא עמו התובע, שואלים אותו שאלות ספציפיות אשר קשורות למקרה שלו, ההשלכות על חיי היום יום, התפקוד שלו ועוד.

בהתאם למצבו הרפואי של מגיש התביעה, הוועדה מחליטה על שיעור הנכות שמוענקת לו וזאת על פי אחוז הנכות שמוענק בדרך כלל לבעיה רפואית זו, תוך התחשבות בממצאים הרפואיים שהוא הגיש. במקרים רבים השיעור שנקבע הוא נמוך מהאחוז שמגיע לאדם זה לאור מצבו הרפואי. לכן במקרה של מחלת מקצוע אלרגיה לאבק, המגמה היא להגיע לוועדה זו בליווי של עורך דין מומחה או חברות למימוש זכויות רפואיות. הוא מעלה בפני חברי הוועדה את הנקודות החשובות ביותר, ההשלכות של המחלה, הבעייתיות לעסוק בתחומים שונים לפרנסתו, ההיבטים הכלכליים, הנפשיים והרפואיים.

אם האחוז שנקבע הוא נמוך ואינו נכון מול הבעיה האמיתית, יגיש עורך הדין ערעור על קביעה זו.

תביעה למשרד הביטחון במקרה של מחלת מקצוע לאבק במהלך השירות הצבאי

מחלת מקצוע אלרגיה לאבק היא עילה להגשת תביעה למשרד הביטחון על התוצאות של השירות הצבאי או שירות המילואים. למטרה זו מכינים את כל המסמכים הרלוונטיים על פי סדר כרונולוגי. מפרוץ המחלה או החמרתה, דרך כל השתלשלות העניינים במרפאות ובבתי חולים, דוח על קבלת תרופות, טיפולים, ימי מחלה, אשפוזים וכו'. מכלול המסמכים מעניקים תמונה מדויקת של מצבו הרפואי של החייל או החייל לשעבר.

עורך הדין שמטפל בתיק של מחלת מקצוע אלרגיה לאבק, מכין את התביעה ומכמת בכסף את הנזקים שנגרמו לו כמו הבעייתיות בהתנהלות בבית, דבר שמצריך ניקוי של כל המרחב הביתי בתכיפות גבוהה מאד כולל צורך ברכישת מכשור ייעודי ליצירת אוויר נקי בבית. הכשלים במציאת עבודה עקב כך או אי יכולת לתפקד במקום העבודה הקודם, דבר שלא קרה טרם השירות במילואים.

בכל תביעה נגד משרד הביטחון הסעיפים הם ספציפיים למקרה המדובר והמטרה היא לבצע את מיצוי מלוא הזכויות וההטבות המגיעות למי שהוכר כנכה צה"ל. נדרשת כאן דרך ארוכה וסיזיפית כדי להוכיח שאכן ההתנהלות בעת השירות היא זו שגררה את הבעיות הרפואיות ולכן הגורם שאמור לפצות את החולה הוא משרד הביטחון.

עורך דין שמתמקצע בתביעות מול משרד הביטחון מוכיח שיש כמה מחלות מקצוע שנגרמות בשל הימצאותם של חיילים במקומות שונים ולכן גם מחלת מקצוע אלרגיה לאבק נחשבת מחלה שהיא תוצאה של מצבים שהתרחשו לחייל.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן