מה ההבדל בין הומאופתיה לנטורופתיה

מה ההבדל בין הומאופתיה לנטורופתיה

רבים מאתנו מנסים להבין ולנווט במבוך האפשרויות השונות של הרפואה הטבעיות וזאת כדי להחליט מהי הדרך המיטבית עבורנו. שני מונחים שנשמעים כל הזמן הם הומאופתיה ונטורופתיה, אף על פי שהם נשמעים דומים, הם די שונים בגישה שלהם.

 

המוצא של הומאופתיה ונטורופתיה

גם להומאופתיה וגם לנטורופתיה יש שורשים היסטוריים עמוקים, תרבויות מוקדמות כמו היוונים, הסינים וההודים הכירו והתבוננו וכך למדו והשתמשו בכוח המרפא של הטבע. אבל ככל שחלף הזמן, שתי הפרקטיקום הללו של הומאופתיה ונטורופתיה התפתחו בצורה שונה, כל אחת מהן יצרה את הפילוסופיה הייחודית שלה.

הומאופתיה: כוח קטן שהוא גדול

הומאופתיה פועלת על פי העיקרון של "דומה מרפא דומה". בעיקרו של דבר, חומרים הגורמים לתסמינים מסוימים אצל אנשים בריאים עשויים, בצורה מדוללת, עשויים לטפל בתסמינים אלה אצל אנשים חולים.

החומרים האלה מדוללים במים, לפעמים עד לנקודה שבה לא נשארת אף שארית מהחומר המקורי. עם זאת, רבים מעידים על היתרונות שהם הפיקו מתרופות כאלה, כיוון שבהומאופתיה רותמים את הזיכרון או את המהות של החומר המקורי ובאמצעו מעניקים מרפא למטופלים השונים.

נטורופתיה: מלוא הרפואה הטבעית

במרפאה נטורופתית, איש המקצוע שואל בשלב ראשון כמה וכמה שאלות שהן אקוטיות כמו התזונה של המטופל, הבריאות הרגשית, דפוסי השינה ועוד. נטורופתיה אינה מתמקדת בסוג אחד של תרופה, אלא היא חובקת מגוון רחב של טיפולים טבעיים. זה יכול לנוע מצמחי מרפא, תזונה ודיקור ועד מדיטציה וייעוץ.

אספקט מרכזי בנטורופתיה היא האמונה שהגוף יכול לרפא את עצמו. לפיכך, נטורופת מיומן מטפל לא רק בסימפטומים אלא הוא מחפש את שורש הבעיה כדי למצוא את הבעיה הבסיסית ולטפל בה בצורה הוליסטית.

המוצא של הומאופתיה ונטורופתיה

 

הומאופתיה או נטורופתיה

הכול מסתכם בהעדפה אישית, יש מטופלים שמוצאים הקלה למשל למיגרנות באמצעות פתרונות הומאופתיים, ואילו אחרים מסתייעים בגישה נטורופתית להתמודדות עם בעיה כמו עייפות כרונית.
מה שחשוב הוא להתכוונן ולהבין מה מתחבר באופן המוצלח ביותר לצרכי הגוף האישיים שלך.

התייעצות עם איש מקצוע בתחום הבריאות היא בעלת חשיבות עליונה, במיוחד אם אתם כבר מטופלים בתרופות או סובלים ממצבים בריאותיים בסיסיים. לכן כדאי לבחון את שתי האפשרויות ולהתמיד בשיטה שתצליח הכי טוב להשפיע על בריאותו ותפקודו של האדם.

בחירת המומחה המתאים

אם ההומאופתיה או הנטורופתיה עוררו אצלכם עניין, מציאת רופא מנוסה היא חיונית. הנה טיפים למציאת רופא כזה:

  • רופא מומלץ להומאופתיה צריך להיות בעל אישורים ממוסד הומאופתי שקיבל הכרה כמוסד לימודים איכותי.
  • כך גם לגבי הסמכה של נטורופת.
  • כמו כן, המלצות מפה לאוזן, המלצות אישיות או אפילו ביקורות מקוונות באתרים בנושא יכולים להיות בעלי ערך רב.
  • לסמוך על תחושת הבטן שלכם ולהרגיש חיבור עם המרפא שלכם חיוניים באותה מידה, לכן אין להזדרז אלא יש לבחון את האפשרויות ואת התוצאות וכך לקבל החלטות.

הבריאות שלנו בציר הזמן

הומאופתיה ונטורופתיה, אף על פי הנראות דומות, כל אחת מהן מציעה זווית ראייה אחרת כדי להתבונן על הבריאות ולהתייחס אליה. בין שאתם מסוקרנים במיוחד מהרעיון ההומאופתי של תרופות מדוללות או מהגישה ההוליסטית של הנטורופתיה, עולם הבריאות הטבעי הוא עצום ויש בו מגוון גדול של פתרונות מעניינים ומועילים

רצוי להיות מעודכנים כל העת, לסמוך על האינטואיציות שלכם ותמיד לתת עדיפות לטיפולים רפואיים איכותיים שיוצרים הבדל בתחושה, בחיוניות ובהפחתה של רמת הכאבים. המסע לבריאות מיטבית הוא אישי וייחודי לכם, לכן עליכם לבחור במסלול שהוא הנכון ביותר עבורכם.

אולי תאהבו גם

Sick woman, stomach nausea and about to vomit from food poisening or drinking too much alcohol. Bad

הרעלת מזון בעבודה

הרעלת מזון בעבודה היא תופעה שעלולה להתרחש בכל מקום עבודה שבו מוגש מזון לעובדים. מדובר

Ambulance car of emergency medical service

תאונות בעבודות חשמל

עבודות חשמל הן מהעבודות המסוכנות ביותר בכל הקשור לבטיחות עובדים. התחשמלות כתוצאה מעבודה עלולה לגרום

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן