מהי רשלנות רפואית?

Discussing laws

רשלנות רפואית היא כישלון של נותן שירותי בריאות לספק את רמת הטיפול הנדרשת. מצב מהסוג הזה יכול להיות מכוון או לא מכוון, ויכולות להיות לכך השלכות קשות על המטופלים. וזו הסיבה לכך שכאשר רשלנות מהסוג הזה מתרחשת, רבים האנשים שמעדיפים לקבל סיוע מאת עו”ד.

רשלנות רפואית היא מונח המשמש לתיאור כישלון, תקלה או אי-מתן טיפול של רופא במתן שירותים בריאותיים שונים. ככזאת, הרשלנות הרפואית יכולה להוביל לתוצאות הרות אסון שמצריכות קבלת מענה משפטי ואף טיפולי בהיבט הבריאותי. חלק מהאנשים עשויים לחשוב שרשלנות רפואית מתרחשת רק בחדרי מיון וביחידות לטיפול נמרץ, אבל היא יכולה לקרות גם במסגרות של טיפולים שונים, ניתוחים ועוד.

רשלנות רפואית ונותני שירותי הבריאות שחשופים אליה

אם אתם שואלים מהי רשלנות רפואית, היא יכולה לקרות כאשר הרופא אינו מאבחן מחלה או פציעה, או אם הוא רושם טיפול שגוי, אך לא רק. רשלנות מהסוג הזה יכולה להיגרם גם כתוצאה מניתוחים אשר משתבשים עקב אי אלו סיבות, לרבות שימוש בציוד רפואי לא תקין, אי אבחנה של מנתח בסממנים שונים במהלך ניתוח ועוד.

תיקי רשלנות רפואית מובאים לעיתים קרובות נגד רופאים, אחיות, בתי חולים ואנשי מקצוע רפואיים אחרים, שהצליחו או לא הצליחו לספק את רמת הטיפול הנדרשת לפי אמות המידה במערכת הבריאות בישראל או בעולם (תלוי היכן המקרה התרחש).

מה חשוב לדעת על תביעת רשלנות רפואית?

עורכי הדין המטפלים בתיקים אלו יבדקו כמה דברים, למשל, מהי רשלנות רפואית במקרה הנידון, והאם נותן שירותי הבריאות ביצע את עבודתו כהלכה. ואם יש סברה לכך, עורך הדין ינקוט באי אלו צעדים משפטיים לטובת השיפוי של המטופלים. אבל חשוב לדעת, יחד עם הרצון להגיע לתבוע משפטית כדי לקבל את השיפוי המגיע לכם, תיקים אלו מאוד קשים להוכחה בבית המשפט.

קשה להוכיח מקרי רשלנות רפואית בבית המשפט, מאחר שעל התובע להראות שהרופא פעל באופן בלתי סביר וכי פעולה בלתי סבירה זו גרמה ישירות לפגיעה. כמו כן, על המטופל ועורך הדין להראות כי מעשיו של הרופא היו גורם מהותי בגרימת הפציעה או המחלה. באופן כללי, כל אחד מבני האדם מגיב שונה לטיפולים שונים ותרופות, והגוף האנושי הוא מאוד מורכב, ולכן תיקי רשלנות רפואית קשים מאוד להוכחה.

טיפים לאיתור עורך דין רשלנות רפואית

אם נוצר מצב בו הייתם מעורבים ברשלנות רפואית, הצעד הראשון הוא למצוא עורך דין המתמחה בדינים אלו. ניתן לעשות זאת על ידי בקשת המלצות מחברים ובני משפחה, או על ידי מציאת משרד עורכי דין באינטרנט, אבל ההמלצה היא לאתר משרד שמתמחה ספציפית בתיקים האלו.

לאחר שמצאתם משרד עורכי דין, הגיע הזמן להיפגש איתם ולהחליט על אסטרטגיית התביעה שלכם. אם לאחר פגישת ההיכרות אתם נותרים עם סוגיות בלתי פתורות, אולי יהיה כדאי לקבל עוד הצעה ממשרד עורכי דין אחר באזור מגוריכם. גם אם זה יעלה לכם עוד כמה מאות שקלים, זה עשוי להיות שווה את זה.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן