ניידות ביטוח לאומי

ניידות ביטוח לאומי

קצבת ניידות ביטוח לאומי ניתנת בדרך כלל כקצבה חודשית נקראת גם בשם גמלת ניידות ביטוח לאומי, מהסיבה שהגבלה בניידות מצריכה הוצאות ותשלומים נוספים מעבר להוצאות מקובלות רגילות לאדם רגיל ביום יום, קצבת ניידות מביטוח לאומי ניתנת לאלו שיש ברשותם רכב וגם לאלו שאין כל רכב או רישיון נהיגה כלשהו. למשל אדם הזכאי לקצבת ניידות המוסד לביטוח לאומי ועובד במקום המרוחק מביתו מעל 40 קילומטרים יקבל בנוסף תשלום כמענק על תשלום הקצבה הקיים וזאת מעבר למפורט בטבלת קצבת ניידות ביטוח לאומי. 

קצבת ניידות מביטוח לאומי סכום התשלומים המוענקים

קצבת ניידות ביטוח לאומי היא קצבה שנקבעת על פי קריטריונים שנקבעו בידי צוות היושב בוועדות רפואיות הנמצאות בתוך משרדי ביטוח לאומי, הן קובעות את אחוזי הזכאות לאי ניידות שיכולה להתחיל באחוזים נמוכים של 20 אחוז אי ניידות עד ל80 אחוזים של אי ניידות שהם מוגבלויות לא מלאות, קצבת ניידות מביטוח לאומי באופן מלא שנע מ80  אחוזים ועד ל100 אחוזים, והסכומים כמובן גבוהים ונעים בין 1,709 שקלים למקרה הבסיסי עד ל2,847  המקסימום שניתן למוגבלות ניידות שברשותם גם רכב בעל נפח מנוע עד 1800 סמ"ק.

למי מגיע ניידות מביטוח לאומי?

אצל ביטוח לאומי גמלת ניידות ניתנת לאנשים המוגבלים בניידות שלהם היום יומית בין אם הם בעלי רכב או לא, על התובעים לעמוד בקריטריונים שמציבה הוועדה הרפואית בביטוח לאומי הקובעת למי מגיע ניידות מביטוח לאומי כשהכוונה כמובן לאנשים עם אחוזי נכות נמוכים או גבוהים הנעזרים או בקביים וגם בהרבה מהמקרים בכיסאות גלגלים ידניים או חשמליים.

לאחר שהוועדה מוצאת לנכון שהתובע זכאי לקצבת ניידות ביטוח לאומי ישנה טבלה לפיה נקבעת קצבת ניידות מביטוח לאומי אשר בעזרתה ניתן להבין ולפרש מה התשלומים שיועבו לחשבונו של התובע כגמלת ניידות ביטוח לאומי.

ביטוח לאומי קצבת ניידות טפסים הנדרשים

לשם קבלת גמלת ניידות ביטוח לאומי או בשמה הנוסף קצבת ניידות ביטוח לאומי יש למלא ולהגיש מספר טפסים ביניהם תביעה להטבות לפי הסכם ניידות שנקרא טופס 8200, בקשה לבדיקה רפואית לקביעת מוגבלות מספרו 8220, כתב ויתור סודיות רפואית, הצהרה ודוח של מוגבל בניידות מהמוסד אשר בו הוא שוהה. לאלו שברשותם רכב ורישיון נהיגה יש להוסיף טפסים לבקשה ללימוד נהיגה ברכב עם אביזרים מיוחדים מספר הטופס 8261, ניתן לבקש הלוואה והחזר שלה לרכב בבעלות מוגבל ניידות ומספרו 8237, בקשה להטבה למחליפי רכב עם הלוואה עומדת ומספר הטופס 8201, טפסים אלו ניתן למלא און ליין באתר ביטוח לאומי ואין צורך בהגעה פיזית למשרדים.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן