גמלת סיעוד בכסף

גמלת סיעוד בכסף

ביטוח לאומי גמלת סיעוד בכסף

ביטוח לאומי גמלת סיעוד בכסף נועד לסייע לקשיש ומשפחתו בטיפולו, על ידי  קצבת סיעוד בכסף או בשירותים ניתנת לאנשים שהגיעו לגיל פרישה הזקוקים לעזרה בפעולות יום יומיות והשגחה בבית.

מהו חוק הסיעוד ביטוח לאומי?

חוק סיעוד ביטוח לאומי הוא חוק המסדיר את נושא הטיפול בתושבי ישראל בגיל הפרישה הזקוקים לעזרה בתפקוד היום יומי בביתם בפעולות של ניידות, קימה מישיבה, הלבשה, אכילה, שתייה, רחצה, קריטריון נוסף  הוא הכנסת הקשיש או הקשישה ובן או בת זוגו, ביטוח לאומי קצבת סיעוד בכסף או בשירותים אחרים של מטפלת או מטפל לפי השעות שנקבעו  או השתתפות במימון עובד זר, ביקור במרכזי יום, אספקת מוצרי ספיגה, לחצן מצוקה, שירותי כביסה. בארץ קיימות מספר חברות המספקות שירותים אלו וחברות כוח אדם המעסיקות מטפלות לקשישים ומתמחות בהעסקת עובדים זרים.  

אפשרות להחליף גמלת סיעוד בכסף 2018

ביטוח לאומי מאפשר לקבל גמלת סיעוד בכסף 2018 בנובמבר הוא התאריך שהחל השינוי שאפשר להחליף  גמלת סיעוד בכסף במקום שירותים ביטוח לאומי מאפשר למשפחות להעסיק מטפלים סעודיים באופן ישיר ללא חברת סיעוד.

למרות זאת משפחות רבות מעדיפות לעבוד מול חברות סיעוד ולא להיות מעסיקים ישירים של המטפלים כדי לפשט את ההליכים בחישוב השכר והזכיות הסוציאליות של המטפלים.

מי זכאי לקבל קצבת סיעוד בכסף?

גמלת סיעוד ניתנת לפי שש רמות המחושבות לפי שעות שירותי סיעוד בכל רמה ניתן להחליף, גמלת סיעוד בכסף ביטוח לאומי משלם ישירות לחשבון הבנק של הקשיש, סכום הגמלה ואפשריות הבחירה משתנה בהתאם לרמת הגמלה שזכאים לה.

רמה 1 יכול לקבל קצבת סיעוד בכסף בסכום של 1,408 ₪ בחודש שהם שווי של 5.5 שעות שירות, שווי שעת שירות הוא 256 ₪ בחודש, ניתן להחליף חלק מהשעות.

ברמות 2 עד 6 קיימות שתי אפשריות לקבלת גמלה סיעוד בכסף, להחליף עד 4 שעות שבועיות לקצה בכסף למשך שנה ללא צורך באישור ביטוח לאומי, אפשרות שניה להחליף 1/3 מהשעות בגמלת סיעוד בכסף ביטוח לאומי אך יש צורך באישור, כל שעת טיפול שווה ל- 204.7 ₪.

תהליך מימוש גמלת סיעוד בכסף

לאחר שאושרה בביטוח לאומי קצבת סיעוד בכסף, יש לפנות לפקידות במקום ולבקש להחליף הרכב גמלה סיעוד בכסף או שעות שירות סיעוד אפשר לבצע זאת באמצעות הטלפון  2637*, להוריד טופס בחירת שירותי סיעוד מאתר הביטוח לאומי ולשלוח אות באופן מקוון או להגיש אותו לתיבת שירות בביטוח לאומי. לאחר שהפניה תתקבל עובד סוציאלי של ביטוח לאומי יבחן אותה ויאשר אותה, גמלת סיעוד בכסף תועבר כל 28 לחודש לחשבונו של הקשיש.

לעוד מידע נוסף בנושא מימוש זכויות רפואיות בקרו באתר לב-טהור

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן