ביטוח לאומי תביעת אבטלה

ביטוח לאומי תביעת אבטלה

ביטוח לאומי תביעת אבטלה

כאשר אדם מפוטר מעבודתו מכל סיבה שהיא, הוא זכאי לתמיכה קיומית כספית כלכלית מהמדינה, לצורך זאת קיים במוסד ביטוח לאומי הגשת תביעת דמי אבטלה שמטפל בנושא תשלומי אבטלה למפוטרים, כיום עם מצב הקורונה בעולם ובארץ נוסף בארץ חוק הגשת תביעת ביטוח לאומי דמי אבטלה לימי חל"ת כתוצאה מהסגרים שהוטלו וההגבלות הכלליות על העבודה במשק, כיום ניתן לבצע את כל נושא הגשת תביעת אבטלה ביטוח לאומי מקוון ללא כל צורך לגשת למשרדי ביטוח לאומי פיזית, באתר של המוסד לביטוח לאומי ישנה נגישות קלה יחסית ועזרה בהגשת טפסים כמו תלושי שכר וטפסים נוספים לנושא זה.

מי זכאי לבצע תביעת דמי אבטלה ביטוח לאומי?

אדם זכאי לדמי אבטלה כאשר הוא עונה על קריטריונים מסוימים: הועסק כשכיר ויצא ממעגל העבודה, תושב ישראל, במידה והגיע לגיל 20 במקרים מסוימים הוא זכאי לתשלום דמי אבטלה וכמובן עד לגיל פרישה של 67, סיבה נוספת לזכאות לדמי אבטלה היא הפסקת עבודה.

בימינו אנו של מצב הקורונה נוסף המושג חל"ת שבו במידה והוצאת לחל"ת מהעבודה העובד זכאי לדמי אבטלה וזאת בעקבות הרחבה לחוק האבטלה בעקבות הקורונה, אנשים שהוצאו לחל"ת הפונים בבקשה לביטוח לאומי תביעת אבטלה הם יהיו זכאים לתשלומי אבטלה עד לתאריך 31.6.21 גם אם נסתיימה תקופת הזכאות לפני כן.

כיצד מגישים תביעת ביטוח לאומי דמי אבטלה?

כיום בעקבות הקורונה כשאין קבלת קהל במשרדים ממשלתיים ניתן להגיש תביעת אבטלה ביטוח לאומי מקוון. ניתן להיעזר בהדרכה באתר הביטוח לאומי שהיא יחסית נגישה ונוחה למשתמש, תחילה כמובן יש להירשם באזור אישי באתר שרות התעסוקה כאדם שלא עובד ולאחר מכן יופנה בקישור לאתר האינטרנט של ביטוח לאומי תביעת אבטלה באזור אישי באתר ניתן לשלוח את הטפסים הרלוונטיים, את תביעת אבטלה ביטוח לאומי ניתן למלא בעברית, ערבית, אמהרית, רוסית ואנגלית.

טפסים המצורפים לתביעת דמי אבטלה ביטוח לאומי

כשאדם מפוטר מעבודתו או הוצא לחל"ת על העובד להגיש באתר ביטוח לאומי תביעת אבטלה ולצרף 12 תלושי שכר אחרונים רציפים, בעקבות הרחבה לחוק ימי אבטלה ניתן היום להגיש תביעה גם לאלו שעבדו שישה חודשים רציפים לפני הפיטורין, יש לצרף את טופס חל"ת שמקבלים מהמעסיק או מכתב פיטורין והודעה על זמן העסקה במידה והיו פיטורים.

מי לא זכאי לביטוח לאומי תביעת אבטלה?

כיום עובד עצמאי או פרילנסר אינו זכאי בביטוח לאומי תביעת אבטלה כלשהי, כמו כן מי שלא תושב ישראל, בעל שליטה של חברת מעטים גם אם הוא מועסק במקום כשכיר לא זכאי להגיש ביטוח לאומי תביעת דמי אבטלה, חברי קיבוץ או מושב שיתופי רק המידה שהם מועסקים כשכירים על ידי הקיבוץ יוכלו להגיש תביעת אבטלה ביטוח לאומי.

לעוד מידע בנושא מימוש זכויות רפואיות הנכם מוזמנים לבקר באתר לב-טהור.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן