האם צריך לעשות בדיקות גנטיות בהריון שני?

האם צריך לעשות בדיקות גנטיות בהריון שני?

אם אתם עומדים להיכנס להריון שני, ייתכן שתרצו לבדוק האם יש לך או לבן/בת זוגך נשאיות למחלות גנטיות שעלולות להשפיע על העובר גם אם בעבר ביצעתם סדרה של בדיקות מסיבה פשוטה שעם הזמן גוף האדם עובר שינויים במהלך חייו ועלול לפתח תסמין חדש או בעיה מסוימת אשר הייתה רדומה פשוט התעוררה.
לכן ישנה חשיבות לערוך סדרה של בדיקות גנטיות בכל הריון.

מהן בדיקות גנטיות בהריון?

בדיקות גנטיות הן בדיקות שבודקות את ה-DNA של האב ושל האם, ומראות אם יש להם גנים שעלולים להעביר מחלות או מומים לתינוק. בדיקות גנטיות מומלץ לעבור לכל אישה אשר מתכננת הריון או כבר נמצאת בשלבי הריון גם אם אינה ידוע סיבה למחלה כלשהי  ואין מחלות בהיסטוריה המשפחתית.

מהם השלבים לבדיקות גנטיות בהריון ?

בדיקות גנטיות בהריון מתבצעות באמצעות בדיקת דם פשוטה ונשלחות למעבדה ייעודית. את  הבדיקות הגנטיות ניתן לבצע בשלב של תכנון מוקדם של הריון, או בשלב מתחיל של הריון.

  • בשלב הראשון הנכם תיגשו לאחות מוסמכת למידע גנטי שתספק לכם את כל המידע הדרוש, תאסוף מידע על כל אחד מהצדדים ותמליץ לך על אילו בדיקות כדאי לעשות לפי המוצא, ההיסטוריה המשפחתית והסיכונים האפשריים.
  • בשלב הבא שני בני הזוג יעברו בדיקות דם שמראות את ה-DNA שלהם ומראה אם הם נשאים למחלות או מומים גנטיים. לאחר מכן הדגימות ישלחו למעבדה ייעודית.
  • והשלב האחרון הוא שלב בו מקבלים את התשובות עבור הבדיקה. במידה ונמצאו שינויים בבדיקת דם, אתם תקבלו הנחיות ברורות על ידי איש או אשת מקצוע להמשך טיפול בהתאם לממצאים.

מי הוא אח/ת מידע גנטי?

אח או אחות מידע גנטי הם אנשי מקצוע בתחום הגנטיקה המעניק/ת ייעוץ והדרכה לאנשים שמעוניינים לבדוק את הנישאות שלהם למחלות גנטיות או אנשים אשר מעוניינים לדעת את הסיכויים שלהם להעביר את המחלות לצאצאיהם בהמשך ובתקופת ההיריון.

אם הנכם מתכננים הריון או כבר בהליך של ההיריון, אל תקלו ראש ותקבעו פגישת ייעוץ והבטיחו לעצמכם הריון כך אתן תוכלו לשמור גם על זכויות רפואיות שלכן וגם על בריאות שלכן ושל העובר.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן