בדיקה גנטית כמה עולה?

Female Laboratory Scientist Examining Plant Sample In Test Tube, Work In Genetics Lab

זוגות רבים מעוניינים לבצע בדיקות גנטיות טרם הכניסה להיריון ואחרים מעוניינים לבצע זאת במהלך ההיריון עצמו. קיימים כמה סוגים של בדיקות ובהתאם לרצונם של בני הזוג ולהבדלים בין הבדיקות השונות, מתקבלת החלטה איזו בדיקה לבצע.

בדיקות גנטיות בישראל

אם עד כמה שידוע לבני הזוג ועל פי הסקר שעליו הם עונים, אין בעיות רפואיות מיוחדות בין בני הזוג כמו תסמונת דאון או בעיות פסיכיאטריות, הם בוחרים לבצע את הבדיקה הגנטית המינורית. כשהם בודקים בדיקה גנטית כמה עולה? מסתבר שהעלות היא כמה אלפי שקלים בודדים.

ככל שעולה רמת הבדיקה ומדובר בבדיקות מורחבות יותר כך עולה מחירה של הבדיקה והמחיר הוא יקרה יותר. הבדיקה היקרה ביותר היא זו שמודדת כ – 400 מחלות שונות והיא זו שמעניקה את המענה המפורט ביותר עבור בני הזוג. בדיקה גנטית כמה עולה מסוג זה, היא סביב 12,000 ₪ ולפעמים אף יותר מכך.

הסיבה לכך היא שמדובר בהרבה מאד בדיקות שמבצעת המעבדה המיוחדת שנמצא בחו"ל ולכן גם פרק הזמן שנדרש עד קבלת מלוא התוצאות הוא כמה שבועות. אך לאחר תום הבדיקות המעמיקות אפשר לדעת באופן מדויק לחלוטין את מצבו הרפואי של העובר.

קבלת החלטה לגבי עריכת בדיקות גנטיות

כאשר יש חשד שאולי משהו לא תקין והרופאים ממליצים על ביצוע של בדיקה גנטית מורחבת, בני הזוג שואלים אותו בדיקה גנטית כמה עולה? כשמדובר בעלויות שהן גבוהות עבור בני הזוג, זהו מרכיב חשוב בקבלת ההחלטה, אם לבצע את הבדיקה או לא.

לאור החשיבות הרבה של תוצאות הבדיקה לגבי המשך ההיריון אם חלילה יתגלה כי לעובר יש מוטציות שיובילו למחלות קשות אשר יקשו על הרך הנולד ועל כל המשפחה לאורך כל השנים, זו החלטה קשה אך בדרך כלל רוב הזוגות מחליטים לבצע את הבדיקה הזו בשביל השקט הנפשי שלהם.

אם יש לכם התלבטות, אתם מוזמנים להשאיר כאן את הפרטים שלכם ואחד ממומחי הגנטיקה שלנו ישוחח אתכם ויעביר לכם את מלוא המידע הדרוש לכם, כדי שתזמינו את הסקר הגנטי.

אולי תאהבו גם

Human Rights

עורך דין ייפוי כח

משרד המשפטים הפיק מסמך חדש הנקרא ייפוי כוח מתמשך. עורכי דין בעלי הכשרה משפטית שמעוניינים

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן