אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה

אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה

ביטוח אובדן כושר עבודה הוא כיסוי ביטוחי הנועד להגן על העובד במצב של אובדן הכנסה כתוצאה ממחלה או תאונה והעובד אינו יכול להמשיך לעבוד.

על פי חוק קיים ביטוח אובדן כושר עבודה פנסיה וביטוח מנהלים אך גם ניתן לעשותו במסגרת ביטוח פרטי אצל חברות הביטוח. 

מהו כיסוי ביטוח כושר עבודה בקרן פנסיה

פיצוי חודשי במקרה של אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה יהיה  במקרים של:

אובדן כושר עבודה שנמשך מעל 90 יום ומעל 25% במקרה של נכות חלקית או מעל 75% לנכות מלאה, הקצבה החודשית בשווי של 75% מההכנסה הממוצעת ב 3 או 12 חודשים האחרונים לפי הגבוה מבניהם, תשולם כל עוד העובד נמצא באי כושר עבודה ועד גיל פרישה, הקרן תמשיך להפקיד מידי חודש את התשלום החודשי לפנסיה ולפיצויים עם מעסיקו, העובד יהיה פטור מתשלומי פרמיה בתקופה זו.

ההחלטה על הזכאות לקבלת פיצוי בגין אובדן כושר עבודה פנסיה מתקבלת במסגרת וועדות רפואיות של קרן הפנסיה, ההחלטה לא חייבת להיות תואמת את החלטות הוועדות הרפואיות של הביטוח לאומי. על פי התקנות קרן הפנסיה רשאית לנכות מס הכנסה דמי ביטוח בריאות וביטוח לאומי, ולקזז סכומים שהתקבלו מביטוח לאומי משרד הביטחון או כספים שהתקבלו לפי חוק השיקום.

ההבדל בין ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה לביטוח פרטי

הגדרת הנכות היא אותה הגדרה בשני סוגי הבטוחים, אי כושר עבודה של 75% לפחות, בקרן פנסיה אי כושר עבודה בעיסוק סביר אולם בחברת ביטוח ניתן לרכוש תוספת הגדרה ספציפית עיסוקית, אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה משולמת לעמית עד חמש שנים והיא נבחנת מחדש כל חצי שנה או שנה, העמית צריך לעמוד לוועדה רפואית שתחליט אם להאריך תוקף וגובה, בחברת הביטוח הקצבה תשולם לפי הפוליסה שנחתמה.

ביטוח פרטי דורש הצהרת בריאות בעת ההצטרפות מול ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה שלא דורש הצהרת בריאות הוא ייבדק רטרואקטיבית תקופת ההכשרה היא 5 שנים.

ביטוח אובדן כושר עבודה- כפל ביטוחי

במסגרת קרן הפנסיה או ביטוח מנהלים קיים על פי חוק גם ביטוח אובדן כושר עבודה זהו הביטוח הבסיסי הפרמיה משולמת מתוך הסכום הפקדה החודשי, כאשר עושים גם ביטוח אובדן כושר עבודה פרטי יתכן ומשלמים כפול על הביטוח אך בהתאם לחוק לא ניתן לקבל פיצוי כפול אלא רק עד 75% מההכנסה, לכן חשוב לבדוק לפני שעושים ביטוח אובדן כושר עבודה פרטי נוסף האם יש לכם כפל ביטוחים מיותר.

באתר 
לב טהור תוכלו למצוא עוד מגוון רחב של מאמרים בנושא אובדן כושר עבודה.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן